6. Pętla Cieńkowska (Wisła Malinka - trasa łatwa ok. 3km)

 

Pętla Cieńkowska to jedna z najciekawszych łatwych tras spacerowych w Wiśle - pełna przepięknych widoków, spokojnych miejsc i zaskakującej przyrody. Trasa ma niewiele ponad 3 km, nadaje się więc dla tych, którzy nie mają ochoty na pokonywanie długich i męczących szklaków górskich, a jednocześnie pragnących rozkoszować się zapierającymi dech w piersiach widokami. Na połączonej dwoma wyciągami trasie (wyciąg Cieńków i Skocznia Adama Małysza) znajdziemy także ciekawe tablice edukacyjne, punkty widokowe oraz miejsca odpoczynku. Pętla Cieńkowska to idealna atrakcja dla całej rodziny, nawet do spacerów z wózkiem.

Gdzie zacząć?

Aby rozpocząć spacer pętlą musimy dojechać do dzielnicy Wisła Malinka pod wyciąg Cieńków (około 3,5km od Kamratowa). Ci, którzy nie chcą ruszać się autem mogą skorzystać z autobusu (linia Wispol) z przystanku Nowa Osada do przystanku Malinka Spóldzielnia. Spacer lepiej jest zacząć od wyjazdu wyciągiem na górę Cieńków i przejść w prawo w stronę Skoczni im. Adama Małysza niż odwrotnie, ponieważ w tą stronę będziemy mieli lekko z górki. Najpierw jednak polecamy krótki spacer w lewo, w stronę "magicznego drzewa" na Cieńkowie, z którego roztacza się przepiękna panorama Beskidów. 

Spacer pętlą 

Po dotarciu na skocznię, możemy ją także pozwiedzać, a przy okazji obejrzeć widok, który przy okazji zawodów podziwiają skoczkowie. Spojrzenie w dół oczami Adama Małysza to na prawdę niezapomniane przeżycie.

Ze Skoczni zjeżdżamy również wyciągiem kanapowym, tym razem dwuosobowym i rozpoczynamy powrót ścieżką spacerową wzdłuż potoku Malinka aż do parkingu lub przystanku autobusowego. Ta urokliwa ścieżka opowie nam min. o gatunkach roślin, które możemy spotkać w Wiśle o okolicy, a strumyk pozwoli ochłodzić się w gorące letnie dni.

 

POWRÓT ------> Trasy i szlaki w Wiśle