Galeria u Niedźwiedzia w Wiśle


Prawdziwe dzieła sztuki...i coś na pamiątkę!

 43-460 Wisła
ul. Stellera 2 (rynek) 
zobacz na mapie
tel. 033 855 22 50

W Galerii u Niedźwiedzia działa Stowarzyszenie Grupy Twórcóe Wiślanie. Organizacja ta zrzesza artystów - amatorów i nielicznych profesjonalistów, którzy mieszkają w Wiśle. Na wystawie stałej w galerii można obejrzeć przekrój dokonań plastycznych, który jest zróżnicowany zarówno pod względem użytych technik jak i tematyki. Wyszczególnić należy jednak wiele pejzaży opiewających piękno beskidzkiego krajobrazu.

Powstanie grupy związane jest ze zorganizowaną w 1991 roku wystawą w Muzeum Beskidzkim pod tytułem "Poznaj sąsiada", po której rozpoczęły się comiesięczne spotkania twórców. W wyniku tego szybko zawiązała się grupa.

Stowarzyszenie poza wystawą prac w galerii, wydało także pozycje książkowe, w których zamieszczone są wiersze i reprodukcje prac twórców: "Od źródeł Wisły", "Wiersze i gawędy Wiślan" oraz "Zabytki Wisły w twórczości Wiślan".

Interesujący jest także drewniany budynek, w którym mieści się galeria. Powstał on bowiem w 1891 roku i był jedną z pierwszych szkół w Wiśle.

Wszystkie obrazy oraz inne rękodzieła można również zakupić. Będą one przepiękną i oryginalną pamiątką z urlopu lub uroczym prezentem dla bliskiej osoby.

Co warto zobaczyć w Wiśle?