Dla zaciekawionych smakoszy...

Właściciel ośrodka Kamratowo to firma Sekwens, która ściśle związana z przemysłem masarskim, zajmuje się produkcją jedynych w swoim rodzaju mieszanek przyprawowych do wyrobów mięsnych w całej Polsce. Prezes firmy Leszek Szymczak, a prywatnie głowa rodziny Szymczaków, jest także pasjonatem i wieloletnim ekspertem w tej dziedzinie.

Z tego też względu w Kamratowie nie mogło zabraknąć nawiązania to tejże branży. Na terenie posesji zgromadzone zostały bowiem stare maszyny masarskie. Zdobywanie tych maszyn, a raczej wówczas bezużytecznego złomu trwało około 3 lat. Pochodzą one z całej Polski.

Niektóre z egzemplarzy były wyjątkowo trudne do zdobycia, a raczej wydobycia. Trzeba je było bowiem wyciągać z piwnicy po rozkuciu posadzki i otworów drzwiowych. Niektóre z nich ważą nawet po ok. 800 kg, dlatego ich transport był niezwykle uciążliwy.

Potem czekała jeszcze długa i ciężka praca trwająca około roku przy renowacji i przywracaniu ich poprzedniego wyglądu. Już samo ustawianie ich na półokręgu przy budynkach budziło duże zainteresowane turystów. Obecnie można je podziwiać w pełnej krasie i oryginalnym czerwonym kolorze.

_______________________________________________

Apartamenty w Wiśle - "Pobyt wspominamy bardzo mile, cudowne miejsce..."