To już było...ale jeszcze wróci :)

Smaczne szkolenie na bis

W ubiegły weekend w Kamratówce odbyło się kolejne ze szkoleń masarskich dla miłośników autorskiej Kamrackiej Kminkuli. Pod okiem eksperta w tej dziedzinie, Leszka Szymczaka, szkolili się goście z naszego Kamratowa, pragnący poznać sekrety wyrobu swojskich wędlin. Trzy dni ciężkiej pracy wynagrodził pełny sukces - zobaczcie sami :) 

Smaczne szkolenie z szynkowarem

Oto jak powstała jedna z moich pierwszych prasowanek czyli szynek wykonanych w 'domowych' warunkach. Prócz ciekawego doświadczenia w postaci przygotowywania schabowej prasowanki, dodatkową atrakcją była nauka jej robienia dla gości. Jeśli ktoś z Was ma ochotę na takie wzbogacenie swojego pobytu w Kamratowie, serdecznie zapraszamy! 

Można inaczej...

Podczas jednego z ostatnich weekendów września w Ustroniu odbył się koncert charytatywny Pani Renaty Przemyk z zespołem, który mieliśmy ogromną przyjemność oglądać z widowni, a którego jednym ze sponsorów była Osada Kamratowo. Cieszymy się że mogliśmy dodać swoją cegiełkę dla fundacji "Można Inaczej". Pozdrawiamy! 

Kamrackie przetwory i marynaty

pyszne ogóreczki musztardowe oraz po meksykańsku, śliwki w winie i inne specjały - przygotowywane każdej jesieni będą smakować zimą, wiosną i latem :) 

Animacje z Felkiem 13.08.2013r.

Niesamowita frajda dla dzieci, od najmłodszych po najstarsze i nawet rodziców Felek zaraża optymizmem i dobrą zabawą!

Animacje z Felkiem sierpień 2013r.

Wiersze i piosenki wplecione sprytnie w ciekawą fabułę przedstawienia sprawiły, iż dzieci nie mogły oderwać oczu od naszego Felka. Dziękujemy za kolejne fantastyczne animacje!

Animacje z Felkiem 9.07.2013r.

Animacje z Felkiem jak zwykle nie zawiodły tak dzieci jak i dorosłych. Dwie godziny minęły w błyskawicznym tempie, pozostały wspomnienia :)

Rodzinny grill 11.07.2013r.

Było pysznie, rodzinnie, klimatycznie. Rozpływające się w ustach steki z karczk, pyszne kiełbaski schabowe, mnóstwo zadowolonych gości i ciepłej atmosfery!

Animacje z Felkiem 2.07.2013r.

"Felek to ja Felek to ja..." tak jeszcze długo po zakończeniu animacji śpiewały dzieci zachwycone swoim nowym przyjacielem. Po przedstawieniu z wielką determinacją uczestniczyły w dalszych zabawach - powstał fantastyczne balonikowe zwierzaki!

Animacje 'Jak pies z kotem' 3.05.2013r.

Tym razem podczas majówki odwiedzili nas przesympatyczni goście z teatru muzycznego Wit Wit.  Program zabaw oparty był na ich autorskich piosenkach, zapraszających do zabawy wszystkie dzieci i dorosłych, niezależnie od wieku. 'Jak Pies z Kotem' był niezapomnianym doświadczeniem i przeżyciem. Dziękujemy!

Majówkowy grill 2013r.

...i nawet pogoda nam nie przeszkodziła - pyszne jedzenie wspaniałe towarzystwo, jednym słowem grill na 5+ 

Wielkanoc w Kamratowie 2013r.

Podczas naszej rodzinnej i kameralnej Wielkanocy w Kamratowie gościliśmy wspaniałe rodziny, które mimo spędzania Świąt z dala od domu, u nas poczuły się na prawdę jak w domu. Było ciepło, tradycyjnie i bardzo bardzo smacznie :)

Wielkanocne malowanie jajek 2013r.

Z nieprzebranej ilości ozdób, którą dostarczyła nam Pani Ewa, powstały prawdziwe dzieła sztuki - każde oryginalne, każde niepowtarzalne, a przede wszystkim własnoręcznie wykonane.

Uwędzony Czwartek 7.02.2013r.

Oj działo się działo! Najpierw to sobie pojedliśmy, później zagrała dla nas fantastyczna kapela Jetelinka z Janko Muzykantem na czele. Dzieci też miały super frajdę podczas przygrywania na instrumentach, a nasi wierni goście stworzyli niezapomnianą atmosferę!

Tłusty Czwartek

...czyli jak powstawały Kamrackie Krepliki 2013r.
Kamrackie krepliki, jako zwycięzca prestiżowego konkursu, nie mają sobie równych - tradycyjnie z nadzieniem śliwkowym i obsypane cukiem pudrem...mniam!

Uwędzony Czwartek 17.01.2013r.

Smacznie, wesoło, muzycznie i klimatycznie - tak było u nas w miniony czwartek, kolejny przed nami :) 

Puchar Świata w skokach w Wiśle 2013r.

Zimowy Puchar Świata nareszcie w Wiśle! Po długich walkach i staraniach zagościli u nas najlepsi skoczkowie świata, już nie tylko w lecie, ale też podczas zimowego PŚ. Konkursy, poprzedzone uroczystą ceremonią wręczenia numerów startowych oraz koncertem Kamila Bednarka, były magiczne. Atmosfera, przygotowanie, realizacje - wszystko dopięte na ostatni guzik. Do zobaczenia za rok!

Sylwester 2012r.

Jak co roku tradycyjnie na okres Sylwestra do Kamratowa ściągnęły tłumy ;) Bardziej na serio w tym czasie mieliśmy przyjemnośc gościć rodziny z dziećmi i niejednokrotnie byli to nasi stali bywalcy. Również tym razem nie mogliśmy życzyć sobie wspanialszego towarzystwa. Było wspólne grillowanie, stukanie się szampanem i oglądanie fajerwerków. Z czystym sumieniem - ilością przebiliśmy 'sąsiadów'!

Grudniowy poranek w Kamratowie

...dziś ponownie przywitało nas piękne słońce, ostry 15 stopniowy mróz, w oddali szum naśnieżanego wyciągu...wyjątkowy leśny gość, spokój...i kubek gorącego kakao :) 

Ostatnie letnie grillowanie 2012r.

Łza się w oku zakręciła, ale wraz z latem końca dobiegły nasze grillowe czwartki. Wakacje pożegnaliśmy szumnie, z pysznym jak zwykle jedzeniem i w doborowym towarzystwie. Za rok jednak znów się spotkamy!

Pirackie animacje 18.08.2012r.

Tym razem dzieci wcieliły się w piratów i wraz z przesympatycznymi animatorkami rysowały, tworzyły, biegały i szukały skarbów. Wszystkie od najmniejszych po te starsze bawiły się wspaniale. Dziekujemy!

Animacje z Felkiem 7 i 14.08.2013r.

Jak co tydzień było wesoło, kolorowo, zabawnie i zaskakująco - dzieci od maluchów do starszych bawiły się bez chwili oddechu :) Dziękujemy! 

Rodzinny grill 9.08.2013r.

Tradycyjny co tygodniowy letni grill znów nie zawiódł naszych gości. Wszystko smakowało cudownie, w ustach rozpływały się steki i inne mięsne przysmaki. 

Animacje z Felkiem 31.07.2012r.

Z tak super gromadką dzieci animacje dla Felka to sama przyjemość - dziękujemy i pozdrawiamy wszystkich gości a szczególnie stałych bywalców Kamratowa i Kamratówki :) 

49 TKB korowód sierpień 2012r.

Tegoroczny emocjonujący Tydzień Kultury Beskidzkiej dobiegł końca, dziś w uroczystym korowodzie pokazały się wszystkie zespoły biorące udział w festiwalu. Zachwycali tańcem, głosem, odmienna kulturą i temperamentem oraz przepięknymi strojami. Zapraszamy za rok na równą 50-tkę! 

49 TKB sierpień 2012r.

Po energetycznych występach Albanii, Hiszpanii i Gruzji dzisiejszy wieczór zapowiada się nie mniej ciekawie - w piątek 3 sierpnia wystąpią zespły z Rumunii, Bułgarii, Rosji, Iraku i Chile :) 

Animacje z Felkiem 17.07.2012r.

...i nawet pogoda nam nie przeszkodziła - Felek zawsze staje na wysokości zadania ;) dzieci bawiły się super - dziękujemy! 

Tour de Pologne 12.07.2012r.

W zeszły czwartek odbył się nasz tradycyjny Kamracki grill i po raz kolejny raczyliśmy się pyszną kiełbaską i stekami. W tym samym czasie obok przejeżdżał sławny kolarski wyścig Tour de Pologne lecz mimo kuszących zapachów z grilla nikt nie zmienił trasy :) Gratulujemy zwycięzcom! 

Animacje z Felkiem 3.07.2012r.

2 godziny minęły jak z bicza strzelił - rozpoczęliśmy przedstawieniem "Felek", a tuż po przypomnieliśmy sobie stare ale dobre zabawy tj. min. "Baba Jaga patrzy", tańczyliśmy, śpiewaliśmy, chodzliśmy na szczudłach i kręciliśmy zwierzątka z baloników. Dzieci ze swoją niespożytą energią bawiły się świetnie! 

Rodzinny grill 5.07.2012r.

Pierwszy inauguracyjny letni grill za nami :) Dziękujemy za miłe towarzystwo i atmosferę, którą stworzyli Nasi Goście, a w szczególności tym którzy urozmaicili to Kamrackie spotkanie niespodzianką! Dzięki za pyszne świeżo wyciskane soki - sok z arbuza z dodatkiem papryki pycha :) 

Animacje z Felkiem 26.06.2012r.

Sezon wakacyjny uważamy za otwarty :) Pierwsze animacje za Nami - było coś dla najmłodszych, nieco starszych oraz dorosłych, nikt się nie nudził :) Dziękujemy! 

Majówkowe animacje dla dzieci 2012r.

Dzieciom przypadł do gustu sympatyczny i zabawny bohater Felek, który szybko wkradł się w ich wyobraźnię i wprowadził w swój barwny świat.Po przedstawieniu malowaliśmy buźki, byłby też dalsze zabawy takie jak przeciąganie liny, nauka chodzenia na szczudłach, jedzie pociąg i wiele innych.

 

Majówkowe spotkanie z Orkiestrą 2012r.

Tym razem Majówkowa orkiestra odwiedziła nas w ciągu dnia, przy okazji majówkowego grilla odezwały się dźwięki trąbki, harmonii i bębna. Oczarowani goście zamarli z wrażenia i zachwytu. Czekamy na Was za rok!

Pierwszy Dzień Wiosny 2012r.

Oto jak przywitał nas pierwszy Dzień Wiosny w Wiśle - słońce w pełni, w niektórych miejscach jeszcze zima, w innych nieśmiałe początki wiosny - wszystko budzi się do życia, przybywa siły i chęci.
 

Spotkanie z Kapelą Ochodzita 16.02.2012r.

W przedostatni "Uwędzony Czwartek", prócz zacnych gości Kamratowa oraz honorowych obywateli Wisły, gościliśmy także Kapelę Ochodzita, która góralską nutą umiliła nam ponad dwugodzinną biesiadę. Na koniec zagrali również sławny hymn Beskidów "Szumi Jawor". Dziękujemy! 

Uwędzony czwartek 2.02.2012r.

Kiełbasy się wędziły, kapela grała, goście dopisali humorem, a dzieci potańcowały i pośpiewały - trzeci z kolei Uwędzony Czwartek był magiczny :) 

Uwędzony czwartek 26.01.2012r.

Kolejna biesiada za nami - jedliśmy, śpiewaliśmy, tańcowaliśmy - było pysznie i z przytupem! Dziękujemy wspaniałym gościom Kamratowa i Kamratówki, Kapeli Jetelince z Jankiem na czele oraz tym co nam tą strawę uszykowali ;)Zapraszmy ponownie w nasze progi! 

Uwędzony czwartek 19.01.2012r.

Za nami pierwsza Biesiada z Kapelą Jetelinka i wspaniałym jedzeniem: wędzonymi i pieczonymi kiełbaskami oraz swojskim smalczykiem. Janko z ekipą dali czadu, wszyscy goście bawili się fantastycznie. Dziękujemy!

Wspomnienia Sylwestra 2011r.

W Kamratowie wieczór sylwestrowy spędziliśmy spokojnie i rodzinnie. Był grill, była góralska muzyka, był szampan i fajerwerki o północy. Dziękujemy wszystkim gościom za wspaniałą atmosferę :) 

Listopadowy mroźny poranek - 2011r.

Słoneczny, mroźny, magiczny poranek w Kamratowie i chwila ciszy zanim obudzi się świat :) Czekając na śnieg i prawdziwą zimę, cieszymy się piękną optymistyczną jesienią 

Olimpiada na wesoło 12.07.2011r.

W programie olimpiady znalazły się różne konkurencje sportowe z wymyślonymi, śmiesznymi zawodami, które dzieci zobaczyły po raz pierwszy w życiu. Oczywiście, zabrakło hymnu i okrzyków zagrzewających do walki. Dzieci bawiły się wspaniale :)

Dzień Tubylca 5.07.2011r.

Dzieci miały okazje wcielić sie w ciemnoskórych tubylców po czym przeniosły się w dziką puszczę, gdzie wykonywały różne "niebezpieczne zadania". Został również utworzony magiczny krąg, gdzie przekazywany był charakterystyczny przedmiot dla swojego plemienia. Animacje na 5+ 

Dzień Indianina 28.06.2011r.

Dzień Indianina rozpoczął letnie zajęcia dla dzieci w Kamratowie. Od dziś w każdy wtorek do końca sierpnia zapraszamy rodziny z dziećmi do zabawy! 

Kamratowo czyta dzieciom

W sobotę 21 Maja do Kamratowa zawitała Pocahontas, a właściwie Pani Ola :) Z wielkim zaangażowaniem i ciepłym podejściem, zachęciła dzieci do wysłuchania opowiadania o Pocahontas.  

Klauni na Majówkę 

Z okazji Majówki dla gości Kamratowa, a przede wszystkim dzieci, przygotowana była niespodzianka - 3 godzinne zabawy z klaunami. Malowaliśmy buźki, wyczarowywaliśmy zwierzątka z baloników, zdobiliśmy koszulki, odbywały się zawody w chodzeniu na szczudłach i skokach w wielkich gaciach...

Orkiestra w Kamratowie

Zgodnie z tradycją Cieszyńsko - Śląską, późnym wieczorem przed 1 Maja, Kamratowo gościło wyjątkowych "wędrowców" - orkiestrę dętą...na placu rozległy się donośne dźwięki instrumentów aż zapierało dech, niektórych z naszych gości poniosły nogi do tańca :)