Leśny Park Niespodzianek - Ustroń

Przewodnik

Leśny Park niespodzianek to jedna a najciekawszych atrakcji w Beskidach. Znajduje się w Ustroniu Zawodziu, w Beskidzie Śląskim. Park położony jest na terenie starodrzewia bukowego rozciągającego się na południowym stoku Równicy, której część przyrodnicza pozostaje pod ścisłą ochroną. W parku prócz leśnych zwierząt i drapieżnych ptaków znajduje się ogromny plac zabaw oraz alejka bajkowa.


Ustroń, ul. Zdrojowa 16 - zobacz na mapie
tel. 033 851 35 63

www.lesnypark.pl

Blisko natury
Leśny Park Niespodzianek stwarza wszystkim odwiedzającym możliwość obcowania z naturą, zielenią i zwierzętami dosłownie na wyciągnięcie ręki! Podążając malowniczymi ścieżkami przyrodniczo-dydaktycznymi nie sposób ominąć głównej atrakcji parku: stacji ptaków drapieżnych obsługiwanych przez wykwalifikowanych sokolników.
 

Pokaz lotów
Można tam obserwować loty skrzydlatych drapieżców prosto z rękawicy sokolnika - nad głowami widzów i powrót na zawołanie opiekuna. Taki pokaz to nie lada frajda, ponieważ również ochotnicy z widowni mogą doświadczyć bezpośredniego kontaktu z tymi wspaniałymi ptakami.
 

Można karmić zwierzęta!
Na rozległym terenie parku można podziwiać, karmić i głaskać łowną i chronioną zwierzynę europejską (przy kasie sprzedawana jest specjalna karma dla zwirząt, które to zupełnie przyzwyczajone do ludzkiego towarzystwa, bez starchu podchodzą i dają się karmić). Kogo z Nas nie cieszy uśmiech na twarzach najmłodszych, gdy po raz pierwszy mają okazję pogłaskać i nakarmić sarenkę czy króliczka?
 

Ruch i zabawa
Dzieci mogą także bawić się w kompleksie rekreacyjno wypoczynkowym, na który składa się plac zabaw (trampoliny, huśtawki, zjeżdżalnie i wiele innych), bajkowa aleja z ruchomą ekspozycją (min. Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Smerfy), polana piknikowa i urocze miejsca widokowe.
 

Godziny otwarcia:
Park jest czynny od kwietnia do października w godz. 9.00 - 18.00 (w lecie do zachodu słońca), a od listopada do marca w godz. 10.00 - 16.00.