Nordic Walking - Wisła i okolice

przewodnik

Choć Nordic Walking to dyscyplina mająca coraz więcej entuzjastów, tym którzy pierwszy raz spotykają się z tą nazwą wyjaśniamy, iż to nic innego jak spacer z kijkami. Polega on mniej więcej na maszerowaniu i odpychaniu się za pomocą specjalnie zaprojektowanych kijów, które nie tylko ułatwiają poruszanie się, ale i umożliwiają pracę górnych partii ciała, często zaniedbywanych przy klasycznym spacerze.

 

Idealne miejsce na "kije"
Przyjeżdżając do Wisły szybko można się zorientować, iż miejsce to pomimo swojego górskiego charakteru, stworzone jest wręcz do uprawiania Nordic Walking. Są tu trasy naprawdę łatwe, jak np. z Kamratowa do centrum Wisły ścieżką spacerową, wszelkie dolinki wiślańskie tj. Dolina Białej i Czarnej Wisełki czy np. widokowa trasa ulicą Na Groń do Wisły Głębce. Ci bardziej wymagający mogą wybrać się szlakiem przez Dolinę Gościejów na Trzy Kopce i Jarzębatą. Na popularną Baranią Górę będzie się także łatwiej wspinać przy pomocy kijków!
 

Przyjemne z pożytecznym
Z własnego doświadczenia, w miarę jak pozwala czas, wiem iż takie spacery to naprawdę wielka przyjemność. Sama świadomość, iż przy godzinnym marszu spalamy około 400 kcal, a przy tym możemy poplotkować z towarzyszem wyprawy, już nastraja pozytywnie. Należy też zwrócić uwagę na znaczne odciążenie stawów oraz to, iż tą niezwykle łatwą dyscyplinę sportu możemy uprawiać niezależnie od pogody. Zabrać kije do samochodu jest znacznie łatwiej niż rower!