Trasy rowerowe Enduro - Bike Park Skolnity - Wisła

Przewodnik

Pojeździć na rowerze z górki bez wjeżdżania pod górę - kto by nie chciał? "Skolnity Bike Park" w Wiśle spełnia takie marzenia. Tutaj wyciąg kanapowy zawiezie Cię na szczyt, z którego poszalejesz przez 4 km na dół, wybierając jedną z trzech tras, w zależności od stopnia trudności.

Na Skolnitym znajdziesz także piękne punkty widokowe z miejscami do relaksu, atrakcje dla dzieci oraz stylową karczmę z przysmakami.

Wisła - Skolnity
ul. Kolejowa - zobacz na mapie

tel. +48 731 323 711
www.skolnity.pl

Trasa 'Zielony Zygzak' - dla początkujących

To zjazdowa ścieżka enduro o długości 4100 metrów. Jest to trasa poprowadzona przez las, utwardzona, posiadająca liczne zakręty z bandami i bez o średnim nachyleniu około 5%. Nie posiada trudnych do przejechania przeszkód, sporadycznie występują kamienie i korzenie. Na trasie można napotkać niewielkie muldy, drobne kamyczki i drewniane mostki.
 

Trasa 'Niebieska Fala' - dla średnio zaawansowanych

To zjazdowa ścieżka enduro o długości 2800 metrów, typowy flow trail. Poprowadzona została zakrętami przez las, a jej średnie  nachylenie wynosi około 7%. Nawierzchnia jest odpowiednio utwardzona. Ścieżka nie jest zbyt stroma, ale za to bardzo skoczna. Spotkać na niej możemy duże bandy, muldy oraz sporo różnych typów skoczni takich jak: step down’y, step up’y, stoliki, hopki w kąt. Dzięki zróżnicowanym rozmiarom (4-8m.), każda osoba lubiąca skakać na rowerze będzie się tu świetnie bawić. Osoby mniej doświadczone wszystkie elementy mogą bez problemu przejechać. Trasie różnorodności dodają drewniane mostki zabezpieczone metalową siatką.


Czerwona Strzała - dla zaawansowanych

To zjazdowa ścieżka o długości 1850 metrów i średnim spadku 11%. Jest to trasa poprowadzona przez las. W większej części została zbudowana w oparciu o naturalne podłoże, więc można na niej spotkać kamienie i korzenie. Zakręty oraz skocznie zostały wykonane za pomocą koparki. Na trasie natkniemy się na road gapy (skocznie nad drogą), elementy drewniane, strome i kręte odcinki. Wszystkie przeszkody posiadają chicken liny (objazdy).
 

Jak skorzystać z tras?

Trasy rozpoczynają się na górnej stacji kolei linowej Skolnity tuż obok placu zabaw. Transport rowerów na górną stację umożliwiają specjalne haki do podwieszenia rowerów za ramę bądź koło - obsługa stacji pomaga w transporcie. W kasach można nabyć jednodniowe ubezpieczenie OC i NNW. Obowiązkowym wyposażeniem na wszystkich trasach jest kask,ochraniacze na łokcie i kolana.  Zabrania się zjeżdżania z dzieckiem w foteliku.
 

Wypożyczalnia rowerów i szkolenia

Jeśli nie masz swojego roweru, a chciałbyś skorzystać z tras, Bike Park Skolnity zapewnia profesjonalną wypożyczalnię na miejscu. Dodatkowo organizowane są szkolenia z wykwalifikowanym instruktorem.