Podróżuję SLOW

Kamratowo

Podróżowanie SLOW to podróżowanie świadome i bez pośpiechu. Jest to szukanie ciszy, spokoju, kontaktu z naturą, ale też kontaktu z własnym organizmem. 

Specjalnie dla podróżników SLOW, w Osadzie Kamratowo przygotowaliśmy rabat na noclegi aż - 40%!

Dowiedz się więcej TUTAJ

Rezerwacja noclegów:
tel. +48 601 81 56 53
wisla@kamratowo.pl

Jak podróżować SLOW?
 

1. Wybierz odpowiedni termin.
Na wypoczynek z dala od zgiełku, najlepszym 
okresem jest wiosna i jesień - poza weekendami. 
Taki czas pozwala na odpoczynek w ciszy, bez tłumów. 
 

2. Wybierz miejsce na nocleg.
Wybieraj miejsca poza centrum miasta oraz takie, które umożliwiają kontakt z naturą i obserwowanie przyrody – z ogrodem, dostępem do rzeki, zlokalizowane blisko lasu i szlaków. Ważne jest, aby były to ośrodki kameralne i zbudowane z poszanowaniem środowiska - częściowo lub w całości z surowców odnawialnych tj. drewno. Wypoczywaj w miejscach 'z duszą'.
 

3. Smakuj lokalnych produktów.
Szukaj miejsc, w których zjesz dobrej jakości swojskie i lokalne produkty, tzw. ‘slow food’. Próbuj różnych dań w miejscowych restauracjach - w ten sposób również odbywasz podróż SLOW - w świat regionalnych smaków.
 

4. Wspieraj rękodzieło.
Podczas swojej podróży SLOW odwiedzaj galerie sztuki i kameralne muzea. Wspieraj lokalnych twórców kupując rzeczy wykonane ręcznie. Takie pamiątki są częścią historii i kultury danego regionu, ponieważ są zrobione przez jego mieszkańców. Przede wszystkim jednak są niepowtarzalne.
 

5. Wędruj, obserwuj i poznawaj.
Podróże SLOW to także wędrowanie i odkrywanie. Poprzez aktywność fizyczną nasz organizm się regeneruje, a umysł odpoczywa. Wędrowanie SLOW nie jest „zaliczaniem” kolejnych atrakcji i szlaków - nie jest ważne ile kilometrów przejdziesz, czy jakie szczyty gór zdobędziesz - ważna jest podróż, relaks i bycie tu i teraz.

Inne oferty