Park linowy Równica - Ustroń

przewodnik

Park Linowy na szczycie góry Równica, usytuowany jest 50 metrów od schroniska. Pomimo, iż góry zazwyczaj kojarzą się z pieszymi wyprawami, do samego parku można dojechać samochodem, po nowej asfaltowej drodze. Droga kończy się sporym parkingiem, z którego roztacza się przepiękny widok.
 

Ustroń Równica - zobacz na mapie
tel. +48 33 854 27 28
tel. +48 501 22 18 33

www.parklinowy.pl

Do wyboru...
Park składa się z 5 tras o łącznej długości 1km i 53 przeszkód. Najkrótszą, jednakże najtrudniejsza trasą, jest trasa Wikingów (25 przeszkód na wysokości od 3 do 12 metrów nad ziemią).
 

Trasa Samurajów
Równolegle do trasy Wikingów przebiega trasa Samurajów (trasa o podobnym stopniu trudności, jednak krótsza - 16 przeszkód). Na 14-tej przeszkodzie skręca w prawo i po trzech kolejnych schodzi na ziemię. Jest to alternatywa dla osób, które poczuły się zmęczone i chcą zejść na ziemię.
 

Trasa Indian
Kolejną możliwością jest trasa Indian (17 przeszkód i łączy się z trasą Tarzana, dając uczestnikom możliwości przedłużenia zabawy o kolejne 12 przeszkód). Na trasie Indian spotkamy takie przeszkody jak Skok Tarzana na zawieszoną 5 metrów dalej sieć, podniebny surfing, ścianę wspinaczkową, jeżdżącą balię, przeskok pomiędzy platformami oraz wiele innych.
 

Trasa Piratów
Ostatnią z propozycji jest trasa Piratów, która posiada najnowocześniejszy system asekuracyjny tzw. EXPOGLIDER, dzięki któremu nie trzeba przepinać karabinków na drzewie. Trasa ta jest idealna dla dzieci od 5 roku życia oraz polecana osobom z lękiem wysokości.
 

Coś na pamiątkę
Wrażenia i zabawę, jaką oferuje Park Linowy na Równicy, można długo wspominać. Zdobyte przeszkody i pokonane trasy zasługują na odpowiednią pamiątkę, dlatego też na miejscu można nabyć koszulkę lub kubek z nadrukiem parku.