Zagroda z alpakami i plac zabaw - Wisła

Przwodnik

Jedną z bardziej nietypowych i uwielbianych przez najmłodszych atrakcją, jest zagroda z alpakami. Szczyt góry Skolnity w Wiśle zamieszkują Kenzo i Lewis, które dzięki pięknemu położeniu zagrody, mogą w spokoju rozkoszować się widokami przez cały rok. W lecie dołączają do nich owce kameruńskie, które jednak są dużo bardziej nieśmiałe. Niedaleko zagrody znajdują się także takie atrakcje jak duży plac zabaw, karuzela z pontonami i basen z łódeczkami oraz aleja drewnianych rzeźb.

Wisła - Skolnity
ul. Kolejowa - zobacz na mapie

tel. +48 731 323 711
www.skolnity.pl

Wyciągiem na Skolnity

Zielony dach Wisły czyli góra Skolnity obfituje w atrakcje dla całej rodziny. W tym miejscu funkcjonuje całoroczny kompleks rekreacyjny, na który składa się przede wszystkim wyciąg kanapowy. W ten sposób w kilka minut możemy znaleźć się na samym szczycie - w zimie pojeździmy tutaj na nartach, a w lecie - na rowerach górskich.
 

Pieszo na Skolnity

Na szczyt możemy się dostać również dwoma krótkimi szlakami - jednym z okolic doliny Dziechcinka (łagodniej - można przejść nawet z wózkiem), a drugim z doliny Jawornik (bardziej stromo). Najłatwiej będzie jednak zaparkować samochód w centrum Wisły i przejść na wyciąg lub stanąć pod samą dolną stacją kolejki.
 

Alpaki i Owce Kameruńskie

Szczyt góry Skolnity zamieszkują Kenzo i Lewis, które dzięki przystosowaniu do niskich temperatur mogą przebywać tutaj cały rok. W lecie ich drogocenne futro jest strzyżone i także w lecie dołączają do nich owce kameruńskie, które w przeciwieństwie towarzyskich alpak są dużo bardziej nieśmiałe. Niesamowitą cechą tych czworonogów są ich oczy – człowiek ma wrażenie, że alpaka naprawdę umie słuchać i rozumie, co się do niej mówi. Ze swoim hodowcą tworzy wyjątkową więź, długo wytrzymuje też spojrzenie prosto w oczy, co potęguje wrażenie, że jest wyjątkowo rozumna.
 

Plac zabaw i aleja rzeźb

Niedaleko zagrody znajdują się także takie atrakcje jak duży plac zabaw w stylu rustykalnym, wyglądającym prawie jak wioska smerfów, karuzela z pontonami i basen z łódeczkami oraz aleja drewnianych rzeźb. Ta ostatnia atrakcja powiększa się z roku na rok, dzięki cyklicznie organizowanym tutaj plenerom rzeźbiarskim (zazwyczaj w sierpniu), przyciągającym artystów z Polski, Czech i Słowacji.